| 7Raluca7 a întrebat:

FUNDA! Imi place foarte mult fotografia, as vrea sa devina fotograf... dar nu stiu ce facultate as putea sa urmezsad ma ajutati? multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| nikywillrock a răspuns:

Am o cunostiinta care a devenit fotograf profesionist...ce iti trebuie este multa pasiune,un aparat extrem de bun si un curs prin care sa obtii o diploma,asta daca vrei sa iti dovedesti numai tie abilitatile ce le detii,si crede-ma,daca chiar iti place foarte mult fotografia inseamna ca deja stii cam tot ce se poate preda la un curs gen. Tipul care il cunosc a inceput prin a face poze la evenimente din licee, apoi prin alte cunostinte (fiind "ieftin" la inceput, logic toata lumea il cauta) a fost invitat la evenimente din pub-uri.Astfel in prima jumatate din an a acoperit pretul aparatului ce l-a cumparat (aprox 2500 RON). Mentionez ca asta s-a intamplat in urma cu trei ani, iar la momentul actual o duce foarte bine castigand numai din pasiunea lui.

| andy_3924 a răspuns:

Facultatea de fotografie din Bucuresti este foarte buna, dar ce te va ajuta cu adevarat este practica. Multa-multa practica. Sunt o multime de cursuri gratuite pe net si la fel de multe cu plata. Cele de la kelbytraining.com sunt o resursa excelenta si nici nu costa foarte mult.