| NoName_5366 a întrebat:

Funda si vot! Care este cea mai platita munca? Si cate clase si facultati trebuie sa ai?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Ar fi avocat, si poti primi chiar si sute de milioane daca esti o avocata buna si esti cautata.Asa faci facultatea de drept si mi se pare ca iti trebuie cativa ani de curs sau ceva in genul, pana la avocat propriu-zis.
Sau stewardesa, si asta este o munca foarte bine platita, fiindca iti risti viata.
Doctorita, Arhitect de sistem din domeniu IT, consultant software, Chief Finacial Officer sau safety manager sunt doar câteva dintre meseriile care-ţi pot aduce lunar în buzunar un venit care trece lejer de 2000 de euro.

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Dupa parerea mea, cei mai bine platiti sunt cei care lucreaza in justitie, procurori, judecatori si avovati. Pentru a lucra in sistem trebuie sa faci facultatea de drept si stiinte juridice.

| Angelsergiuboy a răspuns:

Nu stiu iti zic dupa parerea mea politist doar 12 clase si ceva facultate de 2 ani dupa aia iesi 1 agent cu salar bun

| Nolkyz a răspuns:

Si ca o continuare la ceea ce a zis traian... daca faci ceva ce te pasioneaza poti sa castigi bine

| Traian a răspuns:

Nu trebuie sa te orientezi catre ce mai platita munca. orienteazate catre ceia ce iti place sa faci cel mai mult.

| Quicky a răspuns:

Cel mai bun salariu cred ca este cel de avocat. am auzit ca primesti cateva zeci de milioane pentru o sedinta. insa nu stiu cate facultati ai nevoietongue

| LolaXLillyNuSpuneNimik a răspuns:

Cea mai platita munca este De avocat si trebuie sa faci facultatea de drept big grin