| LastKiss a întrebat:

Funda! spuneti-mi si mie niste trucuri cu carti explicate. Cele mai multe vor primi funda

3 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Stiu doar unul.ai nevoie de un pachet de carti.ii spui celui caruia ii faci jocul sa extraga o carte,o extrage din pachet si tu te uiti la ultima carte din pachet,dar nu si la cartea extrasa de el,si pui cartea la care nu te uiti sub cea la care te-ai uitat, fara sa uiti insa acea carte. dupa aceea amesteci cartile, si cartea care a extras`o persoana respectiva va fi cartea pozitionata inaintea celei la care te-ai uitat.

| DeDexD a răspuns:

1.Intru-n castel erau 4 copilasi care se jucau ascuns.Alegi 3 carti nepasatoare care le pui deasupra si pui sub ele 4 carti bune(o perreche) Primul se ascunde la parter, altul se ascude la etajul doi iar celalat la etajul 3 (pui si tu cum stii ca nu cont Cand sai caute toti copii erau la etajul 1 (inclus cel ce punea ochii.
2.pui cartile dupa voi si extragi una si spui asta e 4 de rosie.
cam atat stiu Funda?