| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA URGENT! Ok TPU. Vreau să îmi spuneți ce liceu și facultate îmi trebuie ca să devin o actriță? Vreau să îmi spuneți cel mai bun liceu și cea mai bună Facultate din Cluj pentru actorie. Tin să menționez că vreau actorie nu teatru și știu că pare aiurea și nerealizabil dar chiar vreau să ajung departe și poate de ce nu o actriță de succes la Hollywood. Deci să recapitulăm: vreau să devin o actriță de succes la Hollywood (știu că trebuie să depun foarte foarte mult efort) și vreau să îmi recomandați un liceu și o facultate din Cluj și ce alte studii superioare imi mai trebuie.
Mulțumesc mult.
Cel mai detaliat util și bun răspuns primește funda.
Thx.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa stii limba romana la perfectie, ca sa poti ajunge la o facultate, vorbit foarte clar si corect.
Mai trebuie sa stii engleza la perfectie, vorbit clar si corect.
Sa iei BAC-ul cu note foarte mari, ca sa ai sanse la Facultatea de Teatru și Film babes-Bolyai din Cluj.
Dupa ce termini facultatea, daca esti foarte buna, vei putea fii remarcata de regizori straini si cine stie, poate ai sanse sa ajungi vreodata si la Hollywood.
Linkul de mai jos contine informatie, despre facultatea de film si teatru:
https://www.ubbcluj.ro/ro/facultati/teatru_si_film

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"în 17 Septembrie | aksynaievoluoy
Eu stiu foarte bine araba si vreau sa devin traducator"

să ne ințelegem: ori una, ori alta!