| BloppGirl a întrebat:

Hey TPU!
Pana acum voiam sa ma devin avocat si sa merg la stiinte sociale,dar de un timp parca mi-ar placea mai mult sa devin actrita in America,deoarece mereu l-am admirat pe Jim Carrey si imi place foarte mult cum joaca.Dar eu nici nu stiu daca am talent in actorie,nu am facut teatru(nu stiu daca e nevoie happy ) si revin,nu stiu daca am talent si as vrea foarte mult sa devin actrita in America,dar faza e ca nu stiu daca voi putea ca am inteles ca e foarte greu si trebuie sa stii limba engleza.Voi ce ziceti? Si daca as zice ca vreau sa ma fac actrita, la ce profil ar trebui sa merg si la ce facultate?(daca trebuie).
Multumesc.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Cred ca cea mai buna sansa a ta este sa devii avocat in Romania.

Actrita la hollywood foarte putini oameni care nu vorbesc engleza nativ au ajuns.

Dintr-un simplu motiv: accentul. Tu vei avea un accent rusesc in ochii alora.

Si sa iti schimbi accentul ca unul nativ... e aproape imposibil. Poti sa vezi lupta pe care a dus-o A Schwarzenberg si inca are din punctul lui de vedere probleme. A durat o viata.

In plus foarte multe persoabe vin la Hollywood sa isi vada indeplinit visul si ajung sa se drogheze pe aleile secundare.

Concurenta e maxima. Asa ca incearca ceva mai sanatos, cu sanse mai mari de reusita.

Pastreaza actoria la nivel de hobby, mergi la niste trupe de teatru deschise si vezi daca cu adevarat iti place.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca tu il pui pe mascariciul ala de Jim in rand cu actorii ...macar taci sa nu te auda holiudu ca se darama studiourile.

| BloppGirl explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Singurul mascarici de aici si din toata lumea, esti tu! Jim e cel mai bun actor din toate timpurile si de fiecare data o bucurat publicul in filmele jucate de el. Pwp

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru BloppGirl):

Cum vrei tu, dar eu macar nu sunt gras.

| TabletaSB a răspuns:

Pot sa ti recomand ca daca faci facultatea de engleza vei avea sansa sa devii actor acolo. De obicei la teatru se practica

| AdrianDanezu69 a răspuns:

E mai usor sa devii avocat in Romania