| Catalin244444 a întrebat:

Heey! La vara urmez sa ma înscriu la facultate si inca nu stiu unde… ma gandeam si la medicina dar si la drept.
As vrea o facultate de viitor si de ce nu cu un salariu cat de cat Ok…
Dar la medicina nu cred ca as rezista 4 ani, ma gandeam si la o facultate de economie (economie teoretica si aplicată) ce spuneți? Alte păreri? Astept opinii!

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

La vară urmează să te înscrii și tu încă nu te-ai hotărât dacă vrei medicină sau drept?

Ca să intri la oricare dintre facultățile astea ai nevoie de ani de pregătire. Tu când crezi că mai ai timp să te pregătești dacă până acum nici nu știi ce vrei?

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Sora mea e la medicina, dar face 6 ani plus 5 rezidentiatul, e stresant oricum, la facultatea de drept sunt o gramada de examene, am vazut-o pe fata aia Irina Paun ca e la drept si ca sunt vreo 6 examene, dar in general nu faci mare lucru

| Catalin244444 explică:

Ai inteles gresit… m-am referit ca sa fie Ok si din punct de vedere salarial ca asa poti sa termini istoria si sa ai salariu de 2.500 de lei laughing in viata salariu bate pasiunea laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Catalin244444 explică (pentru AlexHazulThau):

De la 2.500 la 9.000 de lei sunt doar 1.000 de lei diferenta? Nu prea le ai cu Matematica laughing))

Răspuns utilizator avertizat