| AlinaHoran a întrebat:

Heey! As vrea sa imi dati niste sfaturi utile. Nu prea stiu la ce profil sa intru la liceu ...anul viitor! Eu as vrea sa urmez facultatea de medicina, iar ca sa urmez aceasta facultate va trebui sa ma inscriu la un profil de stiinte ale naturii (mie imi place biologia, dar matematica o detestsad )Ce alte optiuni as mai avea?(in legatura cu profilul) aaa.Si ce licee din Bucuresti mi s-ar potrivi? (avand in vedere ca voi avea media peste 9.00 )Sper... Va astept raspunsurile.

Multumesc anticipat!:*

3 răspunsuri:
| adelinee a răspuns:

Si eu tot la stiinte ale naturii am intrat chatterbox imi place biologia dar la fel matematica o urascsad cu media ta ai putea sa intrii la multe licee gen de exemplu lazar, neculce, creanga si mai este barbu care e unde stau eu si e liceu chiar bun merita sa intriibig grin dar pana la anul mai este mult.

| Pufuleti a răspuns:

Stiinte ale naturii cel mai bine. De ce ti-e frica? Ai M2, nu M1 acolo.
Nu iti recomand alt profil ca o sa iti fie greu in facultate dupa. Mai bine tragi putin in liceu sa ai si tu idee despre ce vorbesc aia acolo. La stiinte faci bio si chimie, exact cat iti trebuie.
Nu stiu licee din Bucuresti, dar intra pe edu si vezi cu ce medii s-a intrat anul asta, sa te orientezi putin.

| maitreyi_4438 a răspuns:

Cel mai bine ti-ar prinde un profil cu cat mai multa biologie, dar depinde si de ce profesor o sa dai. Oricum, profii, cam prin clasa a 10-a o sa intrebe care da la medicina ca sunt manuale speciale.La mine la scoala cel putin asa s-a intamplat, si sunt profil mate-info