| Roberta00 a întrebat:

Hei all!
Vreau sa va intreb si eu ceva...
Daca voi avea 2 medii de 9 pe acest semestru ce premiu iau?
Dar daca voi avea doar o medie de 9?
Va rog ziceti-mi si mie!

P. S Sunt in clasa a VI-a si anul trecut am avut media anuala 9, >93:dhappy
Si in semestrul trecut am avut toate mediile de >10:"!

Răspuns Câştigător
| JustArmy a răspuns:

Premiu iei in functie de mediile celorlalti kolegi. si cared ca stiai asta destul de bine. da ca sa nu jignesc, te felikit pentru note si tine-o tot asa.

9 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Cristinoootza, ai uitat cateva criterii. Trebuie sa te uiti si la mediile colegilor tai si apoi sa te gandesti la ce premiu vei lua. Dupa ce ne-ai spus, cu siguranta vei lua de la mentiune in sus, dar sigur nu stim daca nu ne-ai spus si mediile colegilor tai.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu putem şti ce premiu iei dacă nu ştim ce medie au colegii tăi. Spune-ne câte materii ai ca să îţi putem face media generală, dar cred că media anuală a ta anul acesta va fi 9, 97. Felicitări! happy

| gabriela007 a răspuns:

Nu putem sti ce premiu vei lua, conteaza si mediile celorlalti colegi... si o sutime conteaza la premiu( stiu cum e)...

| Locre a răspuns:

Conteaza foarte mult ce medii au ceilalti, asa ca nu pot sa-ti spun din start ce premiu vei lua.De exemplu, eu sunt intr-o clasa foarte buna de a 8a, unde foarte multi au medii peste 9, 50, asa ca nu toti isi permit premiul I.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei avea 2 medii de 9...si restul sunt doar de 10?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai 2 medii de 9, 5(facand media intre primul sem si al 2-lea, unde ai note de 10 si 9). O sa iei premiul 1 in situatia in care : ai cea mai mare medie din clasa sau esti a doua la medii. Bine, la varianta a 2-a tine de diriginte.

| Roberta00 explică:

App la mine in scoala pot avea mai multi copii acelasi premiu de la aceiasi clasa!

| mary_5801 a răspuns:

Asta depinde si cati elevi din acea clasa au medii mai mari ca tine. poti lua premiul 1 sau 2.

| claudia94 a răspuns:

Felicitari pentru rezultate! acum depinde, vezi clasamentul din clasa, daca e cineva inaintea ta la medie. Daca diferenta este foarte mica de 1-3 sutimi poti intra la acelasi premiu (daca vrea dirigintele/directiunea scolii). La o medie asa mare se cuvine premiul 1!