| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

Sunt foarte suparata! Media mea pe semestrul acesta este doar 8.80(clasa a Vi-a) Sunt trista deoarece chiar vreau sa iau premiu anul acesta!
Intrebari:
Credeti ca e o medie mica? (vreau raspuns sincer)
Ce medii iti trebuie pentru a lua premii (1, 2,3,)
Ce medie mi-ar trebui pe semestrul 2?(sunt gata sa ma autodepasesc)
Funda

4 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

E mică, ncsf.

Depinde și de celelalte medii, o pr a luat locul 3 cu 9.05 pentru că nu erau mediile așa mari

10 lol

| anamariarot a răspuns:

Permite-mi sa radlaughing de ce sa te pedepsesti? Daca ma pedepseam de cate ori am luat note nasoale, cred ca eram mutilata laughing. Premiile se dau si in functiile de mediile celorlalti colegi, dar nu trebuie sa te superi daca nu iei premiu. E doar o diploma pe care oricum o s-o ratacesti prin dulap si care nu o sa te ajute la nimic. Nu vana notele, invata pentru tine, pentru a-ti imbogati cunostintele.

| christall a răspuns:

Este o medie buna. Nu trebuie sa te consumi. Important e sa te ambitionezi si ca vrei sa te autodepasesti pe mai departe. Succes!

| Vlad617 a răspuns:

Daca pentru o medie te vaiti, atunci in clasa a VIII-a la examen ce o sa faci? Nu te ingrijora, e doar o medie, pe care o poti indrepta in semestrul al II-lea.