| Vanessika a întrebat:

Hei! Am o mare problemă. Sunt extrem de nehotărâtă cu privire la viitorul meu, habar nu am ce îmi doresc cu adevărat să fac. Anul acesta am dat la un liceu militar și nu am luat, apoi am fost admisa prima la un liceu pedagogic, dar nu știu, nu sunt prea încântată. Chiar dacă îmi place ideea de a fi învățătoare sau profesoara, tot sunt cumva invidioasa pe cei care sunt și intra la licee sau academii militare, mereu când ii vad în uniforma ma gândesc dezamăgită că puteam fi ca ei. Nu știu ce sa fac și încotro să mă orientez. Voi ce ați face?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Termină liceul așa cum ai intrat: prima și o să ai o cu totul altă viziune asupra orientării viitoare

Răspuns Apreciat de Editori
| sweetys a răspuns:

Poți încerca după liceu sa intri în armată. Învățământul este un sistem defect, dar plin de satisfacții. Probabil o sa îți dai seama ca nu îți place nici una din cele doua. Eu am stat 6 ani în facultate și am muncit 2 ani în domeniul pe care l-am terminat, și acum ma simt sictirita și vreau altceva.

| Vanessika explică (pentru sweetys):

Off, ce păcat. Și mie îmi este frica de asta.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai reușit să intri acolo, să continui. După ce termini acest liceu, poți aborda o carieră militară în diverse variante.

| Mopmop a răspuns:

As alege cariera de invatatoare.
Este o meserie valoroasa si plina de satisfactii chiar daca prost platita...
Ce poate fi mai sublim decat sa vezi ca copii pregatiti de tine ajung OAMENI peste ani?
Oricum iti urez succes in orice vrei sa faci!