| numesiprenume0 a întrebat:

Hei! As dori sa ma inscriu la o postliceala de asistenti. Este dificil sa termini o postliceala? Ce examene se dau in timpul celor 3 ani? Dar examenul de final cat este de greu? Ofer funda!

2 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Nu este dificil, daca ai BAC-ul atunci o vei termina cu siguranta, intr-adevar ai de invatat, dar totul va fi facut din pasiune.

| Tudy000 a răspuns:

Nu este deloc dificil sa o termini, depinde cat de dedicat esti si cat de mult vrei sa devii asistent, examene nu se dau pe parcursul anilor decat teste la materii exact ca la scoala, cat de grele sunt depinde de noroc, scoala in care nimeresti si cat de ok sunt profii dar daca esti o perosna ok nu se poate sa nu te imprietenesti cu ei in 3 ani, la sfarsit se dau 2 sau 3 examene, unul scris, unul oral si "licenta"