| leXuu44 a întrebat:

Hei :*

Ce studii trebuie sa aiba un arhitect? Adica in liceu. profilul mai exact, m-am interesat si am inteles ca trebuie sa ai profil de mate-info sau tehnici de construcite thinking Daca nu ai profilul asta pe diploma de 12 clase nu te accepta la facultatea de arhitectura? :-s
Funda celui mai elaborat raspuns.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa fi absolvit facultatea de arhitectura cu diploma de licenta.
Nu are importanta profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| justadream94 a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci.trebuie sa ai minim 6 in bac.
se da admitere conteaza 80%
bacul 20%

daca vrei detalii lasi fb pe privat ..pe TPU nu intru asa des

PS:sunt student la arhitectura!

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC