| Maariiaa97 a întrebat:

Legat de facultatea de arhitectura. Din cate stiu in Danemarca studiile sunt gratuite. Dar poti intra la o facultate de arhitectura de acolo si venind de a un profil de mate-info sau trebuie neaparat sa fi facut in liceu profil de arhitectura?

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

DIn cate stiu si eu cursurile sunt gratuite este vorba de echivalenta dintre diplomenele tale si sistemul lor de invatamant (diplomele traduse si apostilate) apoi este vorba de locuit si trait pentru ca doar scoala este gratuita... apoi vine cazul de limba, Da poti in generala sa de descurci cu Engleza pe strada si samd dar in generala la studiile universitare ti se va cere sa stii limba!
Daca te mai intereseaza pasi necesari pentru a studia sau a te angaja ca in domeniul tau in UE iti mai pot da sfaturi.
Bafta!