| Maariiaa97 a întrebat:

Ce stiti despre facultatea AALBORG din Danemarca? Pe mine ma intereseaza in mod special profilul de arhitectura. Cum se intra? Cum e acolo? Care este nivelul? Pot sa intru acolo si daca in liceu am facut profil de mate-info sau trebuie sa fi facut profil arhitectura?

1 răspuns:
| RobykaBskf a răspuns:

Ceau maria vrei sa intri la arhitectura? daca da nu conteaza ce profil ai facut in liceu, daca ai luat bacu cu o medie de +6 e bine vei intra la ori ce facultate doresti, si la arhitectura trebuie sa iti mearga mintea extrem de bine, ca tu o sa dirijezi construcotri sa ridice o casa adica (sa i indrumi cum sa faca si ce sa faca) daca stii bine arhictetura te poti baga dar daca nu o sa inveti si facultatea din Danemarca este o facultate extrem de buna.Si vezi ca o sa ai un fel de bursa pentru elevi care invata bine! funda?