| Matei_Gianina_1970 a întrebat:

Hei! Imi puteți spune parerile voastre legate de colegiul național Elena Cuza din Bucuresti? As vrea sa am o carieră dupa ce termin liceul, cat timp sunt la facultate, iar pedagogia ar fi o alegere buna pentru mine, deoarece mi se potrivește si mereu am avut o înclinație către acest domeniu. Scuzati-ma daca nu am pus întrebarea in categoria potrivita????...Am auzit cateva păreri proaste, cum ca profesorii dau note mari doar ca liceul sa isi păstreze reputația, iar felul in care arata nu este tocmai minunat.Va rog sa imi dați cat mai multe detalii, nu vreau sa fac o alegere gresita. Multumesc!

P. S: Funda primeste cine imi spune cele mai multe si importante informatii legate de acest liceu(profesori, felul in care se preda etc)

1 răspuns:
| leeya a răspuns:

Nu știu despre liceul respectiv, dar cu liceul pedagogic îți cam închizi orizonturile, după părerea mea. Gen daca nu vrei sa te faci învățătoare, educatoare e cam greu după. Că gen nu faci matematica la un nivel prea avansat. Oricum e mult mai bine decât la filologie