| Mihai2tpu a întrebat:

Buna! Imi puteti spune ce licee invata dimineata din lista de mai jos? Ma intereseaza si daca au clase de Germana.
Colegiul National "Sfantul Sava"
Colegiul National "Gheorghe Lazar"
Colegiul National De Informatica "Tudor Vianu"
Colegiul National "Spiru Haret"
Colegiul National Bilingv "George Cosbuc"
Colegiul National "Grigore Moisil"
Colegiul National "Mihai Viteazul"
Colegiul National "Gheorghe Sincai"
Colegiul National "I. L. Caragiale"
Colegiul National "Matei Basarab"
Colegiul National "Cantemir Voda"
Colegiul National "Ion Creanga"
Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"
Colegiul National "Elena Cuza"
Liceul Teoretic "Alexandru Ioan Cuza"

Multumesc

9 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Cam multe vrei br'e!?

| Mihai2tpu explică (pentru gigite):

Am intrat la Sava, unde se invata dimineata.

| gigite a răspuns (pentru Mihai2tpu):

Felicitari, si somn usor la culcare! Multe succesuri.

| Andrei21341241 a răspuns:

Caragiale Si Creanga sunt slabe.Am fost eu la Caragiale si m-am transferat la Cantemir voda.La caragiale nu se invata deoarece vin doar fitosi si multi se si drogheaza + ca se invata dimineata ca la sava si lazar si tudor vianu la Cantemir tot la fel se invata dimineata.Incearca Cantemir Sava sau Vianu pe acestea le recomand chiar si Lazar daca esti aproape de el

| pf0ax a răspuns:

Salut. Habar n am despre niciunul dintre liceele tale dar pot sa ti l recomand pe al meu. Se numeste "Liceul teoretic bilingv Ita Wegman" si e bilingv germana. E la 5 minute de mers pe jos de la metrou pipera. Nu e cunoscut pentru ca e micut, nici eu nu stiam de el pana anul trecut cand am intrat. Liceele pe care le ai mentionat tu vad ca au nota de admitere relativ mare, la noi s-a intrat anul trecut cu 8, 35. Ti am zis de el doar pentru ca intrebai de germana.

| Mihai2tpu explică (pentru pf0ax):

Eu am 9.8

| pf0ax a răspuns (pentru Mihai2tpu):

Mama ai luat bine, poti la orice liceu cu nota asta

| Mihai2tpu explică (pentru pf0ax):

Asta este motivul pentru care intrebam despre primele 15 licee din Bucuresti