| anonim2789 a întrebat:

Hei,încă de ceva timp am in plan un tatuaj micut și finuț in zona gâtului,imi place foarte mult dar nu știu dacă ma va incurca pe viitor(din punct de vedere al jobului).As vrea sa dau la postliceala de asistente, credeți ca mi ar pune piedici acest tatuaj micut?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi amplasat intr-o zona care nu este vizibila cand porti halatul sau alte haine.Mergi pe recomandari.Eu am vazut multe exemple cu linii tare finute, extrem de frumoase, deci pot spune ca mi-am schimbat total perceptia asupra tatuajelor, fara de acum multi ani. laughing Have fun si alege ceva cu o semnificatie importanta pentru tine, nu o imagine random de pe net.

| Hyperion7 a răspuns:

La poliție/jandarmerie te-ar fi încurcat, dar așa nu

| IAnonimI a răspuns:

Alegerea e a ta, unii te vor judeca, alții te vor încuraja. Eu de o pildă le consider rudimentare. Sensul și cuvântul trebuie să fie înăuntru. Nu are sens să te întorci pe dos ca lumea să izbucnească să te citească.