| DianaGabrielax a întrebat:

Hei. Sunt in clasa a 8 a si mi ar placea sa intru la liceul militar. Nu am o conditie fizica foarte antrenata si sunt fata, dar daca m as antrena, credeti ca as putea avea sanse sa fiu admisa? Chiar mi ar placea mult, si o sa depun mult efort, daca este nevoie. Imi puteti spune si cum sunt conditiile, cum decurg orele sau programul?

Dupa liceu, as putea sa ma inscriu la acedemia de politie? Sau trebuie neaparat sa fac pe mai departe ceva in domeniul militar? Mentionez ca doresc la cel din Campulung, fiindca eu sunt din Iasi. Deci o sa vin acasa in wekeend si de sarbatori?

Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu m-am antrenat din primavara (martie) pana in iulie cand am dat examenul si am reusit. Cu o saptamana inainte de examen m-am relaxat si n-a facut nimic nici invatat, nici sport.

| OviSimple a răspuns:

In primul rand iti trebuie note foarte bune. si nu doar un an. tot liceul iti trebuie niste note extrem de bune la toate materiile. la conditia fizica nu cred ca. conteaza asta ma rog conteaza dar te vei antrena acolo.

| BlackGamer7898 a răspuns:

Da eu cred