| Pirvulescu_Timeea_2000 a întrebat:

Cum m-as putea antrena pentru proba sportiva de admitere la liceul militar?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru unele te poti antrena si fara a avea nevoie de un spatiu adecvat --- vezi cam care ar fi probele fizice:https://soldatii.wordpress.com/2013/02/09/proba-sportiva-colegiul-militar/

| Rozella a răspuns:

Trebe sa ai foarte mare grija la flotari si rezistenta, deci ai putea face zilnic macar 10 flotari si alergari pentru rezistenta.Si eu am dat acum 2 ani la liceu si e concurenta mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te in parc si antreneaza-te pe rezistenta, asta se cere mai mult. Exersezi si tractiunile la bara fixa. Apoi, te pregatesti pentru celelalte exercitii, sarituri peste obstacole, viteza 50m si ce se mai cere acolo.

| Adelina13ADE a răspuns:

AI putea sa faci abdominale, flotari, bicicleta, alergare etc. Cati ani ai? De unde esti? Eu vreau sa dau la liceul militar stefan cel mare.