| Dorina_1985 a întrebat:

Ce meserii credeti ca te-ar ajuta sa calatoresti foarte mult? Eu ma gandeam la biolog (imi plac foarte mult biologia si limbile straine). Ce parere aveti, este o meserie de viitor? Cati ani ar trebui sa invat ca sa imi pun in practica meseria?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| taviyamato a răspuns:

Ghid turistic, trebuie sa stii 2 limbi straine, sau cel putin una la perfectie sau sofer, dar nu recomand asa ceva, sau orice job pe un vas de croaziera, oricum se cauta, vezi tot globu, da trebuie sa speli tacamurile si sa fi serioasa, adica ai de lucru acolo, oricum banii sunt pe masura, deci nu e nici o problema, iti recomand sa te cari din Romania cat poti de repede pentru. ca nu are rost sa stai aici sa te fure la salariu toti laughing

1 răspuns:
| Lahairstylist.ro a răspuns:

Consultanta. Pe Audit, ar fi o varianta. Sau pe SAP - de obicei proiectele sunt de cateva luni, maxim 1-2 ani, si fiecare proiect il poti face in alta tara, daca vrei.