| anonim_4396 a întrebat:

Unde credeti ca e mai bine sa te duci la liceu daca iti plac limbile straine, biologia si geografia? Ma refer.la ce >profil?

Răspuns Câştigător
| Anonime a răspuns:

Daca iti plac limbile straine si geografia cel mai indicat ar fi sa te duci la filologie(si eu tot acolo sunt xD) dar singurul inconvenient ar fi ca dintr-a 11-a mi se pare ca biologia se scoate; in schimb te poti duce la stiinte ale naturii daca pe langa bio iti place si mate,fizica,sau chimiehappy.Du-te la filo, e cea mai buna alegere, parerea mea.Bafta multa xoxo!:*

7 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

La filologie

| Lummy a răspuns:

Filologie.cel mai tare profil( doar ca din a 11 a nu mai faci biologie, fizica, chimie si mate)

| bbxbeibiiii a răspuns:

La uman, logic.
Daca mergi la real acolo faci mate, fizica, chimie...

| cockie_green a răspuns:

Eu cred ca la filologiehappy ...si la stiinte sociale sunt aceste materii doar ca acolo se bazeaza pe logica, romana...deci eu cred ca la filologiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Stiintele Naturii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru sfaturi! Cred ca ori la filo ori la stiinte sociale.love struck

| hair0spray a răspuns:

Hmm.limbile straine si geografia nu se prea potrivesc cu biologia thinking poti sa incerci filologia, e perfecta pentru limbi straine si geografie, pentru ca din astea vei da BAC-ul.insa daca iti place foarte mult biologia, mergi pe stiintele naturii.