| Ddeddi a întrebat:

HEI TPU in cele din urmă m-am decis la ce liceu vreau sa merg. Doar că vreau pe dual si nu sunt sigura daca mai dau bacul sau nu.
Dual însemnând ca fac 3 ani in loc de 4 cu mult mai multa practică.E ca o scoala profesională combinată cu liceul propriu zis.
Intrebarea mea este daca dau bacul ca sa pot merge mai departe la o facultate.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice facultate este obligatorie diploma de bacalaureat, indiferent de profilul liceului absolvit.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, la facultate nu poti ajunge, decat daca ai diploma de BAC in mana, indiferent cate profesionale si licee faci.