| David0914 a întrebat:

Daca merg la o școală profesională pot sa merg la un liceu? Ce fel de liceu? Si daca da pot face orice facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, dupa terminarea scolii profesionale te poti inscrie in cl. a XI-a de liceu, daca muncesti te inscrii la forma de seral sau la forma cu frecventa redusa.
Dupa terminarea liceului si obtinerea diplomei de bacalaureat poti candida la admiterea in orice facultate.

| David0914 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc ft mult, sincer nu prea as vrea sa merg la profesionala dar profa de mate vrea sa ma lase corigent si asta ar fi cam ultima mea cale

1 răspuns: