| Mirunaa22 a întrebat:

Hei TPU.Voiam sa va intreb daca stiti ceva legat de criminalistica in strainatate. Spre exemplu Anglia. Facultatea pe care trebuie sa o fac e la fel ca la noi? Sau e o facultatea speciala pentru criminalistica? Am vazut un articol despre o fata care a dat la o facultate acolo care e special pentru cei ce vor sa urmeze acest domeniu sau cel putin asa am inteles eu.Va multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nui special ci diferit. Vor sa bage 20.000 politai din care 3000 au fost alocati asa ca sansele sant mari

| Celcestietot a răspuns:

Buna! In Romania la Academia de Politie sau in scolile de agenti de politie poti invata asa ceva si sa faci o meserie din asta garantat. Cu placere!