| fanezodo a întrebat:

Vreau sa devin progtamator. Stiu info bine dar am o problema, nu stiu engleza deloc. Nici nu imi place sincer. Gasesc locuri de munca in domeniul it in care sa nu imi trebuiască limba engleză?happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii info bine? Asta presupune ca stii si faptul ca sintaxa in sine a unui limbaj de programare e in engleaza. Sa nu mai zic de miile de documentatii de care ai sa ai nevoie in meseria asta.

| sierra1 a răspuns:

"stiu info bine" - pregătirea ta fiind...

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Foarte greu, mai ales ca in ziua de azi se lucreaza in echipe din intreaga lume si limba de comunicare intre oameni este engleza. Mai pe scurt, FARA engleza esti aproape mort, slabe sanse sa dai de ceva.

Răspuns utilizator avertizat