| Freedom423 a întrebat:

Heii cine poate sa-mi spuna daca vreau sa fiu traducatoare, la liceu trebuie sa merg la filologie?

2 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Pai la fililogie se pune accent pe limbile straine. Eu am facut filologie engleza intensiv dar a trecut destula vreme.

| GoldandSilver a răspuns:

Exact! Iti recomand chiar un profil de filologie bilingv(5h/sapt de limba straina aleasa+1h/sapt de optional)/ intensiv(4h de limba straina aleasa) la ce vrei tu: franceza, engleza sau germana! Multa bafta! Funda?