| lololalalololala a întrebat:

Heii! Deci vreau sa imi compuna cineva o melodiesa o inregistrez sa ii fac un videoclip si sa o public pe piata... ce ar trebui sa fac? faza este ca nu stiu sa cant pe note.sunt dispusa sa merg la un studio dar problema e ca nu stiu sa cant pe note....la canto am cantat doar dupa melodie.
PS: Sunt din Galati si am 14 ani

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cred ca multa lume ar vrea asta happy
Trebuie sa inveti notele, nu poti face muzica altfel. Si incepe cu un cover dupa o piesa cunoscuta, un hit are impact... o piesa noua mai greu atrage atentia daca nu e geniala. Si piesele geniale ajung la artisti consacrati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoti f f f multi bani din buzunar pentru clip si melodie, gasesti o casa de discuri care vrea sa o si promoveze si pe urma o sa fie si publica