| MasterChampion a întrebat:

Buna grup.As vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi.Am voce.Imi place sa cant in timpul liber.Sunt din judetul Cluj am 15 ani si sunt in clasa a8a si as vrea sa fiu cantaret.Sunt dintr-un oras din Cluj si as vrea sa merg la un Liceu Artistic dar nu este doar in Cluj Napoca si locuieste la 70km de Cluj.Nu o sa pot sa merg la Liceu Artistic.La muzica am numai note de 10 si cant la chitara de la varsta de 5 ani.Deja de 10 ani.As vrea sa fiu artist si nu prea stiu cum sa incep.De compus o sa compun melodii dar faza e ca cum pot sa inregistrez vocea si sa filmez videoclipul.Am niste prieteni care canta la diferite instrumente si pot sa am deja instrumentalul.Dar cum inregistrez vocea si filmez videoclipurile.Zic ca nu vreau sa merg la Studio-uri sau ceva.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Daca vrei sa faci o cariera din asta, e musai sa mergi la Liceul de arta din Cluj. Daca parintii tai vor sa te ajute, vor face un efort financiar. Altfel, nu reusesti.