| AdinaMiruna a întrebat:

Hei TPU.
Ce medie trebuie sa am pentru a intra la academia de politie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La Academia de Politie se intra printr-un examen si va trebui sa ai media cu care sa te clasezi in numarul de locuri prevazute pentru anul admiterii.
Orientativ poti vedea pe site-ul oficial mediile cu care s-a intrat anul trecut.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Una dintre conditii este ca media generala la purtare, pentru toti cei 4 ani de liceu sa fie minimum 9. In rest, Bacalaureatul trebuie sa fie promovat si sa indeplinescti toate criteriile din articolul urmator:

https://www.academiadepolitie.com/......-a607.html