| alina_6005 a întrebat:

Cu ce medie se intra la academia de politie?

3 răspunsuri:
| sagetator a răspuns:

Media de intrare este de minim 6, dar tu nu trebuie sa te bazezi pe asta pentru ca sunt maxim 300 locuri si media cea mai mica nu o sa fie sub 9. anul trecut media cea mai mica a fost 8.80. si eu merg tot acolo. sunt in clasa a 12a. Bafta!

| itsnotmyname a răspuns:

Gresit! Depinde la ce specializare vrei sa intri. Cea mai mare medie e la OSP, adica 7, 60. Insa aceasta medie difera de la an la an si depinde de cate locuri vor fi scoase la concurs anul asta dar si de dificultatea examenelor scrise din cadrul admiterii. Ideea e ca daca acasa scoti la testele grila peste 8, s-ar putea sa ai sanse bune sa intri. Ideea e ca anul asta s-ar putea sa fie locuri mai putine, si clar, va creste si ultima medie de admitere.

| andragrigoras2000 a răspuns:

Ori 7 sau 8 si clar ca 10big grin zic si eu assa...thinking