| joaxenul a întrebat:

Heii TPU. Ma aflu intr-un mare impas. Sunt inscris intr-o scoala postliceala de asistenti medicali la finalul careia sa zicem ca as avea loc de munca asigurat. Cu toate astea ma gandesc sa urmez una din facultatile SNSPA (Administratie publica, Management sau Stiinte politice). Nu stiu ce sa aleg, ajutati-ma cu cateva sfaturi va rog. FUNDA

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Eu zic sa urmezi si studii superioare daca simti ca ai dori.

| Georgian22 a răspuns:

Salut,
Nu vreau sa te dezamăgesc dar din pacate cel putin la mine in oras si mai mult ca sigur nu numai, șpaga pentru post de lucru în spital ajunge la 200 milioane (vechi), desigur cu nesiguranta ca dupa 2, 3 luni te da afara.
Mai bine faci facultate
În aproape orice domeniu cand se aude de facultate = studii superioare = salariu mai mare.