| Ionutcrs a întrebat:

imi poate spune cineva va rog frumos ce pot sa devin daca termin urmatoarele ramuri de la SNSPA:
-Facultatea de Administraţie Publică
-Facultatea de Comunicare şi Relaţii Publice
-Facultatea de Management
-Facultatea de Ştiinţe Politice

Va multumesc! Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| 1dintrevoi a răspuns:

1. Poti lucra in diferite institutii ca functionar public. Stiu ca la master, mai tarziu, aveai posibilitatea sa faci niste chestii misto pe administratie europeana...
2. Aici ai mai multe posibilitati, iti ofera sanse sa intri in ramurile astea mai noi: PR, media, social media, copy writing... in general tot ce tine de comunicare gestionarea imaginii unui client.
3. Chiar nu stiu sa-ti spun un post concret. In general cei care lucreaza pe pozitii de conducere (directori) au nevoie de o licenta in domeniu.
4. Analisti politici