| joaxenul a întrebat:

Heii TPU. Vreau si eu o parere despre meseria de asistent. Mi-ar placea sa lucrez in acest domeniu dar este oare o meserie de viitor? Oare voi avea batai de cap? Sau va fi suficienta cat sa imi ofere un viitor bun?

1 răspuns:
| JackBoston a răspuns:

Este o meserie de viitor deoarece iti vei gasi usor de munca(clinici private, spitale, sanatorii etc.). Problema este ca trebuie sa stii anatomia foarte bine si sa fii atenta la practica din spitale fiindca de acolo o sa capeti experienta necesara.