| cristinaa82 a întrebat:

Hello! As vrea sa ma inscriu la medicina. Credeti ca facultatea din Oradea e buna? Sau e mai bine la cea din Timisoara?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu de unde ești?

| cristinaa82 explică (pentru sierra1):

Judetul Arad. Aproape la mijloc intre cele doua deci asta nu e un factor important. Voiam sa stiu care e mai buna raportat strict la calitatea invatamantului. Exista oare o diferenta mare intre cele doua?

| sierra1 a răspuns (pentru cristinaa82):

TM e mai aproape și știi și tu. Admierea la BH e mai ușurică. Dipomele sunt aceleași. Alege tu

| Eireann a răspuns:

Timisoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga fata, iti recomand sa vezi intai documentarul asta pe Youtube. https://www.youtube.com/watch?v=dV7csY0mRgM

eu am ramas impresionata cum un doctor dupa atatia ani de facultate a fost prins cu bani pe care i-a ascuns in gura! Deci asa a ajuns un medic sa fie pus de catre politisti sa desfaca gura si sa scoata bacnota de hartie pe care o ascunsese ca un hamster intre dinti... Gandeste-te daca acel medic era platit cum trebuie, nu se mai preta la asa ceva... RUSINE! Daca vrei sa ajungi si tu ca ala fa-te doctor, da iti aduce mandrie de sine ca esti doctor, dar o sa ajungi maik devreme sau mai tarziu o sa ajungi sa te pretezi si tu la asa ceva si sa fii vorbita de rau in societate si ca esti o spagara nenorocita. Pe de alta parte, de programatori nu am auzit sa fie vorbiti de rau in societate, aia nu se preteaza sa se umileasca la a primi spaga pentru ca ei castiga indeajuns incat sa fie multumiti. Urmareste pe Cristian Dascalu pe internet si vezi ce zice depre cum sta treaba cu traiul decent facand o meserie respectata de toata lumea, unde nu esti aratat cu degetul
https://www.youtube.com/watch?v=YROHJB9YGV0

| Vasile2003 a răspuns:

Poți alege în funcție de locația ta ...eu personal, dacă ar trebui sa aleg din astea doua cred ca as alege Timișoara...La Oradea cred ca e avantajul că poți da la o singura materie