| ALINA20121545 a întrebat:

HELLO! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cursurile aferente semestrului I drept? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu s-a inceput facultatea si tu vrei deja cursurile? happy
Pregateste-te sa mergi la cursuri cand incepe facultatea, ca-ti vor prinde forte bine, sa ti le iei chiar tu, singura cu manuta ta, asa cum intelegi.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi par rau sa-ti spun, dar atitudinea asta de a cere cursuri nu este foarte placuta printre studenti, desii se practica, dar creeaza intotdeauna repulsie fata de persoana vesnic cersatoare, care nu-i capabila sa-si ia propriile cursuri.

| ALINA20121545 explică (pentru Violleta2022):

Buna, stiu ce zici, cred ca nu am formulat eu bine intrebarea, ceea ce voiam sa spun e ca de abia am intrat la drept si voiam ceva cursuri ca sa ma apuc de invatat ca am destul timp liber si as fi vrut sa ma pregatesc cumva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ALINA20121545):

Eu spun sa te bucuri de vacanta asta din plin, ca o sa ai destul stres cand incepe facultatea.
In plus, fiecare profesor preda diferit si este mai bine sa mergi la fiecare curs si sa-ti iei propriile notite.