| Alex_Alex_2000_fgtn a întrebat:

Hello TPU Am 17 ani si imi urmez liceul pe profil de matematica/informatica ( sunt in clasa a 11-a) si am 2 ani de cand sunt pasionat de muzica. Cei care stiti : Ce ar trebui sa fac sa ajung ori un artist ori un dj cu liceul de matematica/informatica si daca ar trebui sa urmez o facultate de muzica. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Cortex a răspuns:

Indreapta-te in directia in care iti dicteaza inima.Gandeste-te ca la un momentdat va trebui sa iti gasesti un loc de munca. Daca nu iei in considerare dormitul, munca iti va lua mai mult de jumatate de viata, asa ca in timpul in care muncesti ar fi bine pentru tine daca ai face ceva ce-ti place, spre ce ai tragere, intr-un domeniu in care te simti bine si acea munca o faci mai mult din placere decat din obligatie.Nu e bine sa mergi la lucru doar ca sa iei bani fara sa ai vreo implinire, asta te va trage in jos. Daca ai inclinatii muzicale reale, adica daca ai face asta si pe gratis si daca ai posibilitatea, du-te la o facultate in care se studiaza acest domeniu.