| Dragunov a întrebat:

Salutare anul acesta sunt in clasa 12-a si nu sunt decis la ce facultate sa ma duc. urmez un profil de matematica-informatica dar nu am o atractie asa de mare fata de matematica astept sugestiile voastre. Multumesc!

4 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

Pai cam orice, depinde ce te atrage. Incearca sa faci o meserie in care sa imbini banii+talent(daca e )+distractie+ceva din care poti sa inveti mereu ceva sau sa te surprinda ceva, nu sa fie monotona, precum un contabil, parerea mea nu jignesc pe nimeni.

| simina a răspuns:

Facultatile asa zis la moda sint jurnalistica, stiinte politice...vezi sa fie in primul rand sa-ti placa pentru ca altfel viata ta va fi o povara dar...si sa iasa bani ca sa poti sa-ti realizezi si alte visuri

| bluebios a răspuns:

Daca vrei sa faci o facutate care sa se asemene foarte mult cu una din afara eu iti recomand facultatea de Automatica si Calculatoare din cadrul Politehnicii Bucuresti. Atentie nu merita sa faci acesta facultate decat la specializarea Calculatoare, la Automatizari o sa faci numai niste lucruri total nefolositoare.

| Catheryne a răspuns:

De la profilul tau ai cele mai multe optiuni. De exemplu daca iti plac calculatoarele te poti la Automatica si calculatoare. Poti merge la Arhitectura. De la acest profil poti urma de asemenea Facultetea de economie si administrarea finantelor, medicina si multe altele. Totusi noi ne dam cu parerea dar doar tu poti sti care dintre ele ti se potriveste cel mai bine. Bafta!