| Inflolicgood112 a întrebat:

am si eu o intrebare daca nu va suparati: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic, profil: matematica-informatica am medii de 7-8 si sper bacu sa-l iau cu peste 8, 00 intrebarea mea este: sunt pasionat de mic de avioane si pilotaj si as vrea sa devin pilot de avion dar nu de avioane care duc persoane ci pilot in cele de armata si ma intrebam pot sa urmez o facultate sau ceva dupa terminarea liceului daca nu am facut si liceul militar.( cer sa mentionez ca am ASTM si 1, 70 ) se poata sa devin asa ceva..sau e imposibil? dau funda multumesc foarte mult ///.../// big grin astept multe raspunsuri

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Imi pare rau ca te dezamagesc!--- ca suferind de astm nu poti face fata nici macar antrenamentelor medicale in simulatoare ( in conditii de hipoxie, hipobarism si frig)Te poti convinge singur daca citesti acest material:
http://www.aviatia.ro/2009/04/14/pilotii-romani-in-teste/