| Marcus13 a întrebat:

Hello TPU! Ce trebuie sa cunosti pentru mate info a 9-a? Eu nu am facut in clasa a8-a Tic pentru ca am avut optional mate! Funda pentru raspuns cat mai complet!

2 răspunsuri:
| CeaCuMasca a răspuns:

Nu trebuie sa cunosti nimic in plus fata de ceilalti elevi.Nici eu nu am facut TIC in viata mea si merg la mate-info.Acolo vei invata tot.

| pnker a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa mai recapitulezi putin pentru ca materia de a 9a la matematica se bazeaza pe cea din gimnaziu. Ar prinde bine sa iti recapitulezi si materia la fizica pentru ca la fel, vei avea nevoie. Pe de alta parte, roaga-te sa faci C++ la informatica si nu Pascal asa cum a prins generatia mea pentru ca iti va fi mult mai de folos, Pascal-ul fiind un limbaj de 42 de ani pe care nu-l mai foloseste nimeni.