| Genny01 a întrebat:

Hey! Am cateva nelamuriri in privinta dosarului de admitere la ASE Bucuresti. Cand am fost sa imi fac copie legalizata dupa certificatul de nastere mi s-a spus ca am nevoie sa legalizez si foaia matricola. Eu pe site nu am vazut asa ceva. Dar daca vreau sa ma inscriu la 2 facultati? cum fac cele 2 dosare? lamuriti-ma va rog. funda

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Pe site scrie destul de clar ca ai nevoie si de o copile legalizata sau de foaia matricola in oringinal, de diploma de bac la fel in copie sau original sau daca nu ti-a fost eliberatat inca, de adeverinta aia cum ca ai trecut bacul. Ca sa te inscri la doua facultati faci doua dosare: unul cu actele in original si altul care sa contina copiile legalizate

2 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Trebuie sa faci un singur dosar, nu mai multe.si eu merg la ase si fac un dosar, chiar daca voi alege 3 sau 4 optiuni.asa mi-a spus un baiat care a mers la ase anul trecut, si tot asa mi-au spus niste fete care sunt acolo de 2 ani.nici eu nu sunt sigura daca trebuie un dosar, dar daca cei care sunt deja acolo, asa au zis...

| EvangelineLovin a răspuns:

Daca vrei sa te inscrii la 2 facultati faci 2 dosare cu ce trebuie, dar dai numai la una diploma de liceu originala si pentru cealalta faci copie legalizata dupa diploma. nu stiu daca trebuie si dupa foaia matricola.