| Darcs a întrebat:

Ofer fundita celui care ma ajuta cu un raspuns sigur. Ieri am fost sa ma inscriu la ASE. Am platit taxa de inscriere, am legalizat in facultate copiiile dupa diploma de bac si dupa certificatul de nastere. Am fost trecuta pe o foaie cu numele meu, data si semnatura ca am legalizat copiiile respective, dar am plecat sa iau de acasa foaia matricola ce o uitasem ca sa pot legaliza si copia dupa aceasta si nu am mai avut cand sa ma intorc. Intrebarea mea este: astazi ma pot intoarce la facultate sa legalizez si copia dupa foaia matricola si apoi sa ma inscriu? Este necesar sa platesc iar taxa de inscriere in conditiile in care am bonul valoric si nu m-am inscris inca? Am apucat doar sa legalizez acele doua copii. Oare ar fi o problema sa revin azi sa legalizez un alt act in conditiile in care ieri am fost trecuta cu data de ieri? Sunt in impas si am nevoie de detalii pentru aceasta problema. multumesc mult celor care ma pot ajuta cu o informatie.

Răspuns Câştigător
| Angellover a răspuns:

Buna! Te poți reîntoarce sa legalizezi și copia după foaia matricolă și sa te reinscrii! Nu va trebuii sa plătești din nou taxa ❤️ Știu sigur pentru ca am pățit la fel anul trecut

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand n-ai legalizat nimic la facultate, legalizarea se face de catre un notar public. Functionarul de la facultate a certificat doar conformitatea copiei cu originalul, din acest an nu se mai solicita copii legalizate.
Poti sa duci astazi si foaia matricola, nu este nici o problema.