| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la doua facultati.Imi puteti explica cum fac cu actele? Trebuie sa duc copie legalizata dupa diploma de bac, foaie matricola si certificat de nastere la amandoua facultati?

Răspuns Câştigător
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Conteaza la ce facultate vrei sa mergi mai mult.Copiile legalizate au valoare juridica egala cu cele originale.Insa facultatea va cere diploma originala, o chichita sa nu mergi la alte facultati.
Foloseste copiile legalizate la inscriere, adica 2 seturi, si pastreaza originalul.Cand o sa mergi la una din ele, acolo va trebui sa dai diploma de bac originala.

| anonim_4396 explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Iti multumesc! Imi poti spune, te rog, daca si cu foaia matricola trebuie sa fac la fel?

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate am inteles foaia matricola este duplicabila si nu conteaza prea mult daca ai originalul sau nu.In cazuri extreme liceul trebuie sa elibereze o alta foaie matricola la cerere.

3 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

La o facultate duci hartiile in oraginal (sau copie legalizata, cum iti cere pe site), iar la cealalta facultate duci copii legalizate