| ingerasdulke15 a întrebat:

Hey am si eu o intrebare pentru voihappy Voi dupa ce o sa terminati liceul si dupa ce o sa faceti o facultate... cei care o sa fac ca ce o sa lucrati? si sa imi spuneti va rog salariu minim si maxim
Eu vruiam sa dau la medicina veterinara dar sa fim serios este un salariu foarte mic... chiar darca imi plac animalele trebuie sa fie si un salariu bun...

Imi puteti spune care este salariu minim si maxim pentru o secretara?

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu am de gand sa traiesc din salariu.
De exemplu, ambii mei parinti au salariu minim pe economiewinking Cheltuielile lunare ale familiei mele sunt intre 10000 si 15000 RON.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand esti sortit esecului in cariera daca vrei sa faci ceva doar pentru bani toata viata. nu ai sa rezisti psihic sa faci ceva din obligatie o viata intreaga.

sa crezi tu ca la medicina veterinara se castiga putin. daca iti faci un cabinet medical veterinar castigi chiar foarte bine.

eu am ales programarea, iar in Romania salariile de inceput pleaca de la 400E si pot ajunge pentru cei buni si cu experienta pana la 3000E poate si mai mult

| SimpleButAffective241298 a răspuns:

Eu vreau sa ma fac traducatoare sau translator....Am cautat si salariul de inceput este de 200 euro care poate ajunge la 1.000-1.500 de euro...
Eu cred ca mai bine ar fi sa iti alegi o meserie care sa-ti placa.Nu stiu poate s-ar putea sa iti alegi o meserie care nu-ti place, dar peste cativa ani iti vei da seama ca mai bine ar fi fost sa devii veterinar, chiar daca salariul este mic...important este sa-ti placa meseria pe care o alegi, sa vi cu drag la munca...
Mie imi place spaniola si engleza, am facut 7 ani franceza, dar nu cred ca-mi place asa mult ...asa ca am sa raman la engleza si spaniola...