| andreea95deea20 a întrebat:

Hey..as vrea sa dau la medicina la tg. mures sau cluj si as vrea niste pareri cu privire la viata unui student de la medicina stiu ca voi sta mult timp in facultate dar vreau sa stiu exista si timp liber si daca chiar merita sa fac o astfel de facultate

Răspuns Câştigător
| VERSGAGA a răspuns:

Medicina este foarte frumoasa atunci cand o faci cu placere. Daca nu iti place, nu iti recomand sa dai la medicina. O data ce ai ajuns in medicina cel mai important lucru este viata pacientului si trebuie sa lasi toate grijile de o parte. Cred ca exista si timp liber, dar trebuie sa inveti foarte mult pentru ca soarte unora va fi in mainile tale, iar atat timp cat faci ceea ce faci cu placere, poti da unde vrei tu. Mult succes!
Funda? big grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt o loterie, iar ca să faci medicina gândește-te că omul nu este dator să te plătească!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Şi eu vreau să dau la medicină în Târgu Mureş.Mi-a spus şi mie multă lume că e extrordinar de mult de învăţat, că aproape că nu mai ai deloc timp liber, etc. Nuştiu dacă asta chiar e adevărat, da întradevăr, este una dintre cele mai grele facultăţi, dar este şi frumoasă dacă îţi place. Eu zic că merită, dar asta numai dacă eşti sigură că asta vrei de la viaţă. Am o prietenă în anul 5 la medicină, şi mi-a zis că a avut colegi care din anul 2 s-au lăsat, că şi-au dat seama că nu e de ei. Dacă asta vrei cu adevărat, eu cred că e mai important decât distracţiile. Baftă, pa pa!

| TheLastSmile a răspuns:

Hey! si eu vreau la medicina, dar eu voi incerca in strainatate. Eu una as alege Cluj. Din ce am citit eu este intr-adevar greu, dar daca stii cum sa iti organizei timpul poti sa si respiri, cum s-ar spune. De meritat, merita, pentru ca stii in primul rand ca nu inveti dejeaba, ca vei ajuta in viitor si vei salva vieti.
Este adevarat, este una dintre cele mai grele facultati, poate chiar cea mai grea, dar merita.