| AdrianaCristina1416 a întrebat:

Hey! As vrea sa ma inscriu la liceul militar si nu sunt prea buna la matematica as avea sanse sa intru?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu stiu?! Concurenta-i mare. Ar fi bine sa te mai pregatesti si sa urmezi un liceu civil. Dupa liceul civil, mate-romana, poti sa dai la o scoala militara sau la acdemie. Poate te mai pui la punct cu matematica. Eu asa am facut si m-am bucurat ca nu mi-am stricat tineretea prin colegiul militar.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sa intrii la un liceu militar, depind in primul rand de probele obligatorii si eliminatorii, precum: inaltime, sanatate, testul ORL si oftalomologic, testul psihologic, testele sportive si daca ai trecut cu bine de ele, ajungi la examenul scris.

| Adrian1331 a răspuns:

Nu!