| DummyRO a întrebat:

As vrea sa intru la un liceu militar, iar intrebarea mea urmatoare este...
- Daca merg la liceul militar, am mai multe sanse de a intra la academia de politie? Daca nu, atunci la ce academie pot intra direct? Dau funda

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da ai mai multe sanse pentru ca te vei antrena acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți face orice liceu și apoi să intri la ce academie ai chef (mai puțin la Academia Română).
Dacă mergi la liceul militar doar pentru uniforma aceea frumoasă, o să afli mai târziu că ți-ai greșit nițel calculele.
Oricum, n-ai mai multe șanse la Academia de Poliție, dacă faci un liceu militar. Exclus.

| DavidMichael1999 a răspuns:

Salut daca faci liceul militar si te inrolezi in armata vei iesi cu gradul de subcolonel si poti avansa dar daca faci liceul miitar si te inrolezi in domeniul politiei nu vei avansa doar te vei antrena psihic si fizi pentru probele de acolo dar e bine sa te antrenezi ca in armata in timpul claselor IX-XII iti vei dezvolta fizicul fiind mai pregatit ca ceilalti.