| monymonik a întrebat:

Hey! Ce liceu este specializat pe medicina?
Cine raspunde mai repede si corect primeste vot/funda

Răspuns Câştigător
| didi12 a răspuns:

Liceu specializat pe medicina nu am auzit,insa de liceu sanitar(poti sa te documentezi de pe Google,iti da multe exemple),da.
Insa,daca iti place aceasta meserie, da la un liceu cu profil Stiinte ale naturii sau Bio-Chimie. Apoi, vei putea intra la o facultate de medicina.Succes!happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista liceu specializat pe medicina. Daca vrei la medicina poti merge la un liceu cu profil de biologie-chimie, acesta este cel mai potrivit. Numai bine!

| Roメette a răspuns:

Liceu pe profil de stiinte ale naturiiwinking

| Denyuzzu a răspuns:

Pai nu stiu sigur daca exista liceu specializat in medicina, dar de obicei viitorii medici se duc la profil real specializarea stiinte ale naturii.winking