| Dessie a întrebat:

Hey! =D. Am mare nevoie de ajutor si de parerile voastre. In curand se va face inscrierea la liceu si eu inca nu stiu unde sa ma inscriu. Problema este ca eu urasc matematica si asa va fi toata viata mea, insa din nu-stiu-ce motiv doream, pana acum, sa ma duc la profil Real. Asta iesind din calcul, imi ramane de ales intre profilul Uman si un liceu economic. Eu imi doresc sa devin ceva "gen" jurnalista, prezentatoare a unei emisiuni T. V. (nu ma intelegeti gresit, nu vreau sa devin inca o Bianca Dragusanu a Romaniei), dar, in acelasi timp, imi doresc si sa fiu o "femeie de afaceri". Concluzie? Nu stiu ce sa aleg. E adevarat, nu prea conteaza liceul pe care il faci, facultatea are o pondere mai mare, dar eu tot vreau sa iau decizia corecta. Deci va rog ajutati-ma cu sfaturi, idei, si cu orice altceva big grin. Mersi mult! =)

Răspuns Câştigător
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna! Pai daca vrei sa te faci jurnalista profilul uman ar fi o alegere buna. Dar daca vrei sa fi si o femeie de afaceri te-ar ajuta mult si economia dar daca zici ca nu-ti place matematica... Eu zic asa: du-te la filologie pentru ca ai mai multe sanse iar apoi pe viitor daca o sa ai succes poti sa-ti angajezi un impresarsmug. Mult succes in continuare!

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Te descurci cu limbile? (franc engl rom latina) atunci du-te la filo. thinking filo bilingv poate...

| andreutsza98_1500 a răspuns:

Buna shakira! problemele tale sunt la fel ca ale melehappyparca ma aud pe mine vaitandu-ma de mate si bucurandu-ma la gandul ca voi deveni o jurnalista de succes. uite ce o sa fac eu:o sa ma duc la uman she apoi la facultatea de limbi straine.mi se pare cea mai buna alegere.

| xKittyx a răspuns:

Te putei duce la actorie dar s.au dat probele de aptidudini din cate stiu
eu zic sa nu te duci la economic fiindca e tot matematica
deci ramane ceva uman daca te pricepi la limbi straine poti sa te duci la filologie

| Dessie explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor! cred ca panala urma e cel mai bine sa ma duc la Uman! Daca insa mai aveti sfaturi, indrumari, etc., nu ezitati! xD