| Isa149047392unicorns a întrebat:

Hey, este contul mamei mele și mi-a permis să pun și eu o întrebare. Am 11 o să fac 12 și imi doresc foarte tare să devin actriță și să merg la Hollywood dar părinții spun să ma concentrez pe învățat să am o slujbă ca lumea. Mi-ați putea da vreo idee în etape sau ceva de genul cum pot face asta? Adăugat funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Visul este realizabil daca esti un copil ambitios si inteligent, dar mai intai trebuie sa ajungi eleva eminenta in tara ta (sa ai numai medii de 10) si sa vorbesti romana si engleza, la perfectie.
Urmatorul pas este sa dai examenul de capacitate (la terminarae celor 8 clase) si sa-l iei cu note foarte mari 9.80-10 ca sa intrii la un liceu de arte. Daca esti foare buna si la liceu, iar engleza ta este perfecta (scrisa corect si vorbita fara accent strain), dupa terminarea liceului, poti merge la o facultate de arte, iar dupa terminarea facultatii vei pueta fii lansata in piese de film sau teatru la teatrele mari din Bucuresti cu sanse f mari sa fii vazuta, apreciata si aleasa ca sa poti merge in America, la Holywood.
Asadar, ca sa-ti vezi visul cu ochii trebuie sa inveti numai de nota 10, la toate materiile ca sa ai sana sa ajungi acolo unde doresti.

8 răspunsuri:
| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Ma bucur tare mult sa vad si intrebari de genul! Se vede ca esti o fata isteata si ambitioasa si imi doresc tare mult sa ajungi exact unde iti doresti.
Pasi eu nu prea pot sa-ti dau in detaliu fiindca sunt o corporatista laughing
Din ce stiu eu ar trebui sa urmezi un liceu de arte, si apoi o facultate de teatru si film, cum ar fi cea de la Cluj-Napoca sau Bucuresti. Poti incerca pe parcurs sa te bagi pe online. Si dupa se gasesc oportunitati daca esti talentata.
Bafta multa! Te pup

| denisTiky a răspuns:

Gandeste-te bine ce vrei sa faci, de la finalul clasei a8a poti sa spui ca urmeaza sa faci una din unicele tale alegeri in viata. In primul rand, trebuie sa iei examenul de capacitate cu nota mare, si apoi vezi unde mergi mai departe la liceu. Faci ce iti place tie nu ce zice mama si tata(atata timp cat nu te droghezi, apuci de fumat/baut sau alte tampenii). Dar ca sa faci ce iti place ai nevoie de un liceu care sa te ajute la acel lucru. Iar ca sa intrii acolo trebuie nota din examenele de la final cat mai mare. Evaluarea nationala e cred ca singurul examen pe care nu il mai poti da NICIODATA. Daca nu l-ai luat...te-ai dus.

Apropo, ma mir ca exista adulti care au cont pe TPU (((=

| Crackman a răspuns:

Ce sa zic, urmează ți visul și când o sa vina momentul potrivit o sa vezi ca trebuie sa te schimbi și sa faci ceva serios.
Dar este și posibil sa ajungi actrița, cine știe.

Bula
| Bula a răspuns (pentru denisTiky):

Nu doar ca exista adulti pe TPU, dar sunt multi care au chiar varsta bunicilor tai, sau sunt chiar mai in varsta! happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai facut teatru sau ceva? Faptul ca ai vise nu e rau, dar trebuie sa fii si un pic ancorata in realitate. Nu de alta, dar multi dintre actorii astia mari au facut si alte treburi pana sa ajunga celebri si sa traiasca doar din actorie...

| Osneros a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Inb4 o să apară lumea să-ți spună că îi spulberi visele fetei, cu toate că ai dat aproape singurul răspuns realist laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Osneros):

Aia care au impresia ca ii spulber visele ar fi bine sa mai studieze un pic limba romana...

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să înveți foarte bine engleză, sa ai cultură generală. Nu oricine ajunge în Sua.