| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa devin actrita? am talent dar nu ma pot baza pe sponsorizarea mamei mele ce sa fac?

16 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Talent are toata lumea...trebuie sa citesti foarte mult literatura romana si straina, poezii si proza, sa si memorezi fragmente din acestea, sa ai o dictie buna, sa nu ai niciun defect major la ochi, sa stii sa dansezi, sa canti, sa faci mimica, sa improvizezi/dintr-o matura sa faci o peruca frumoasa/, sa fii dezinvolta ca frumoasa vad ca esti.
Mergi la teatrul din localiatea ta si incearca sa cunosti un actor/actrita, sa te pregateasca, poate ajungi si colaborator al acestui teatru... daca iti doresti asa de mult sa faci aceasta munca, eu iti doresc multa bafta.

| kindness a răspuns:

Si eu mi-as dori din tot sufletul, si nu m-a pot baza pe mama!

| crisS a răspuns:

Sa urmezi un liceu cu acest profil sau sa faci niste cursuri du-te la opera undeva...

oricum bafta in tot cea ce faci! happy

| www a răspuns:

Cursuri de actorie la scoala de arte.(nu liceu) Scoala de arte din orasul tau.

| anda_1885 a răspuns:

Poti face cursuri de teatru la palatul copiilor, este gratuit, si daca in tradevar esti talentata si te ti de cursuri sunt diferite concursuri la care o sa mergi impreuna cu profesorul si colegi de gr( pe cei talentati de obicei, cel putin la noi in oras, ii pune intr-o grupa cu care merge la concursurile de genu) si acolo va fi si un juriu, de obicei format din actori si poate te observa cineva

| Pho3nix a răspuns:

Si eu am acelasi vis.happy
Poate visele acestea, se vor indeplini in viitor. tongue

| Sabwy a răspuns:

Eu am fost la un casting acum cativa ani... si acum iau cursuri de teatru in particular

| cyufulyky a răspuns:

Incearca sa te duci la un curs de actorie dar gratuit..intereseaza-tetongue

succes!

| machupicchu a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti fff. bine, daca intr-adevar iti poti dori o astfel de profesie, mai bine spus meserie, si sa o accepti numai daca stii exact ce implica (in adevaratul sens) actiunile colaterale acesteia. Trebuie sa fii facut(a) pentru o astfel de...
Succes...(daca ai stomac pentru. asa ceva...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa te asiguri ca profesionistii te-au remarcat si au conchis ca ai talent. Apoi, daca esti intr-adevar priceputa, vor aparea si sponsorii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu as vrea acelasi lucru daca reusesti anuntama si terog ajuta-ma iti dau imeilu meu cristi_ciw_pop@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...incearca sa-ti pastrezi cat mai mult acest vis...si decateori ai ocazia sa iti arati acest talent:Xbig grin:Xbig grin:Xbig grin:Xbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai ambitie o sa reusesti sunt sigura,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te duci la universitatea de actorie dupa asta incearca sa-ti faci baniii proprii apoi pleaca la hollywood...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti mai face sperante

| oanaa_2335 a răspuns:

Cauta pe net si vei gasi mai multe chestii
winking